Aussac-Vadalle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussac-Vadalle
Komunë
noform
Pamje nga Aussac-Vadalle
Vendndodhja
Aussac-Vadalle is located in Franca
Aussac-Vadalle
Aussac-Vadalle
43°21′21″V 0°28′49″P / 43.3558°V 0.4803°P / 43.3558; -0.4803Koordinatat: 43°21′21″V 0°28′49″P / 43.3558°V 0.4803°P / 43.3558; -0.4803
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Saint-Amant-de-Boixe
Ndërbashkësia Boixe
Kryetari Gérard Liot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.61 km2
Lartësia 109 m (m.n.d.)
Popullsia 411 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16560
INSEE 16024


Aussac-Vadalle është një komunëFrancë. Aussac-Vadalle bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 411 banorë dhe sipërfaqe 17.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]