Ausson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ausson
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ausson is located in Franca
Ausson
Ausson
43°41′05″V 1°19′14″L / 43.6847°V 1.3206°L / 43.6847; 1.3206Koordinatat: 43°41′05″V 1°19′14″L / 43.6847°V 1.3206°L / 43.6847; 1.3206
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Montréjeau
Ndërbashkësia Nebouzan-Rivière-Verdun
Kryetari Yves-Pierre Barrau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.39 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 545 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31210
INSEE 31031


Ausson është një komunëFrancë. Ausson bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 545 banorë dhe sipërfaqe 4.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ausson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale