Autheux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autheux
Komunë
Vendndodhja
Autheux is located in Franca
Autheux
Autheux
45°37′56″V 3°11′07″L / 45.6322°V 3.1853°L / 45.6322; 3.1853Koordinatat: 45°37′56″V 3°11′07″L / 45.6322°V 3.1853°L / 45.6322; 3.1853
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Bernaville
Ndërbashkësia Communauté de communes du Bernavillois
Kryetari Daniel Bouteleux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.27 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 105 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80600
INSEE 80042


Autheux është një komunëFrancë. Autheuxbën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 105 banorë dhe sipërfaqe 8.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Autheux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale