Authevernes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authevernes
Komunë
noform
Pamje nga Authevernes
Vendndodhja
Authevernes is located in Franca
Authevernes
Authevernes
49°13′09″V 1°38′25″L / 49.2192°V 1.6403°L / 49.2192; 1.6403Koordinatat: 49°13′09″V 1°38′25″L / 49.2192°V 1.6403°L / 49.2192; 1.6403
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Les Andelys
Kantoni Gisors
Ndërbashkësia Gisors-Epte-Lévrière
Kryetari James Blouin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.15 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 396 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27420
INSEE 27026


Authevernes është një komunëFrancë. Authevernesbën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 396 banorë dhe sipërfaqe 8.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]