Authon, Loir-et-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authon
Komunë
noform
Pamje nga Authon
Stema_figura
Vendndodhja
Authon is located in Franca
Authon
Authon
47°38′40″V 0°53′52″L / 47.644444°V 0.897778°L / 47.644444; 0.897778Koordinatat: 47°38′40″V 0°53′52″L / 47.644444°V 0.897778°L / 47.644444; 0.897778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Vendôme
Kantoni Saint-Amand-Longpré
Ndërbashkësia Beauce et Gâtine
Kryetari Dominique Oury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.26 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 624 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41310
INSEE 41007


Authon është një komunëFrancë. Authon bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 624 banorë dhe sipërfaqe 32.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]