Authuille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authuille
Komunë
Vendndodhja
Authuille is located in Franca
Authuille
Authuille
46°53′25″V 5°18′11″L / 46.8903°V 5.3031°L / 46.8903; 5.3031Koordinatat: 46°53′25″V 5°18′11″L / 46.8903°V 5.3031°L / 46.8903; 5.3031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Albert
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays du Coquelicot
Kryetari Michel Herbin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.58 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 170 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80300
INSEE 80045


Authuille është një komunëFrancë. Authuillebën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 170 banorë dhe sipërfaqe 3.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]