Authumes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authumes
Komunë
noform
Pamje nga Authumes
Vendndodhja
Authumes is located in Franca
Authumes
Authumes
43°30′V 3°10′L / 43.5°V 3.17°L / 43.5; 3.17Koordinatat: 43°30′V 3°10′L / 43.5°V 3.17°L / 43.5; 3.17
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Louhans
Kantoni Pierre-de-Bresse
Ndërbashkësia Canton of Pierre-de-Bresse
Kryetari Joel Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.88 km2
Lartësia 211 m (m.n.d.)
Popullsia 264 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71270
INSEE 71013


Authumes është një komunëFrancë. Authumesbën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 12.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]