Autigny-la-Tour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autigny-la-Tour
Qytet
Vendndodhja
Autigny-la-Tour is located in Franca
Autigny-la-Tour
Autigny-la-Tour
48°28′57″V 5°08′12″L / 48.4825°V 5.1367°L / 48.4825; 5.1367Koordinatat: 48°28′57″V 5°08′12″L / 48.4825°V 5.1367°L / 48.4825; 5.1367
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Coussey
Ndërbashkësia Pays de Jeanne
Kryetari François Michel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.86 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 88019


Autigny-la-Tour është një komunëFrancë. Autigny-la-Tourbën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 158 banorë dhe sipërfaqe 15.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]