Autrécourt-sur-Aire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrécourt-sur-Aire
Komunë
noform
Pamje nga Autrécourt-sur-Aire
Vendndodhja
Autrécourt-sur-Aire is located in Franca
Autrécourt-sur-Aire
Autrécourt-sur-Aire
49°26′43″V 3°07′30″L / 49.4453°V 3.125°L / 49.4453; 3.125Koordinatat: 49°26′43″V 3°07′30″L / 49.4453°V 3.125°L / 49.4453; 3.125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Bar-le-Duc
Kantoni Seuil-d'Argonne
Ndërbashkësia Triaucourt Vaubecourt
Kryetari Bernard Boulanget
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.85 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55120
INSEE 55017


Autrécourt-sur-Aire është një komunëFrancë. Autrécourt-sur-Airebën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 10.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]