Autréville-Saint-Lambert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autréville-Saint-Lambert
Komunë
Vendndodhja
Autréville-Saint-Lambert is located in Franca
Autréville-Saint-Lambert
Autréville-Saint-Lambert
46°57′06″V 4°17′58″L / 46.9517°V 4.2994°L / 46.9517; 4.2994Koordinatat: 46°57′06″V 4°17′58″L / 46.9517°V 4.2994°L / 46.9517; 4.2994
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Stenay
Ndërbashkësia Pays de Stenay
Kryetari Jean-Marie Baudier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.01 km2
Popullsia 52 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55700
INSEE 55018


Autréville-Saint-Lambert është një komunëFrancë. Autréville-Saint-Lambertbën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 4.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]