Autrepierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrepierre
Komunë
Vendndodhja
Autrepierre is located in Franca
Autrepierre
Autrepierre
49°39′08″V 0°43′55″L / 49.6522°V 0.7319°L / 49.6522; 0.7319Koordinatat: 49°39′08″V 0°43′55″L / 49.6522°V 0.7319°L / 49.6522; 0.7319
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Blâmont
Kryetari Gérard Houillon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.75 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 120 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54450
INSEE 54030


Autrepierre është një komunëFrancë. Autrepierrebën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 120 banorë dhe sipërfaqe 7.75 km².

Referimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]