Auvers-Saint-Georges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Auvers-Saint-Georges
VendiFranca
RajoniÎle-de-France
DepartamentiEssonne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Auvers-Saint-Georges është një komunëFrancë. Auvers-Saint-Georges bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1179 banorë dhe sipërfaqe 12.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]