Auvillers-les-Forges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvillers-les-Forges
Komunë
noform
Pamje nga Auvillers-les-Forges
Stema_figura
Vendndodhja
Auvillers-les-Forges is located in Franca
Auvillers-les-Forges
Auvillers-les-Forges
49°51′49″V 4°21′31″L / 49.863611°V 4.358611°L / 49.863611; 4.358611Koordinatat: 49°51′49″V 4°21′31″L / 49.863611°V 4.358611°L / 49.863611; 4.358611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Signy-le-Petit
Ndërbashkësia Ardennes Thiérache
Kryetari Miguel Leroy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.19 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 897 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08037


Auvillers-les-Forges është një komunëFrancë. Auvillers-les-Forgesbën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 897 banorë dhe sipërfaqe 8.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]