Auxelles-Bas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxelles-Bas
Komunë
noform
Pamje nga Auxelles-Bas
Stema_figura
Vendndodhja
Auxelles-Bas is located in Franca
Auxelles-Bas
Auxelles-Bas
47°44′06″V 6°46′52″L / 47.735°V 6.781111°L / 47.735; 6.781111Koordinatat: 47°44′06″V 6°46′52″L / 47.735°V 6.781111°L / 47.735; 6.781111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Qarku Arrondissement Belfort
Kantoni Giromagny
Ndërbashkësia Haute Savoureuse
Kryetari Dominique Chipeaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.41 km2
Popullsia 483 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 90200
INSEE 90005


Auxelles-Bas është një komunëFrancë. Auxelles-Bas bën pjesë në departamentin Territoire de Belfortrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 483 banorë dhe sipërfaqe 9.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]