Auxon, Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxon
Komunë
noform
Pamje nga Auxon
Stema_figura
Vendndodhja
Auxon is located in Franca
Auxon
Auxon
48°06′17″V 3°55′12″L / 48.104722°V 3.92°L / 48.104722; 3.92Koordinatat: 48°06′17″V 3°55′12″L / 48.104722°V 3.92°L / 48.104722; 3.92
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Ervy-le-Châtel
Ndërbashkësia Région du Val d'Armance
Kryetari Thierry Lorne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.49 km2
Lartësia 157 m (m.n.d.)
Popullsia 965 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10130
INSEE 10018


Auxon është një komunëFrancë. Auxon bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 965 banorë dhe sipërfaqe 25.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]