Auxy, Loiret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxy
Komunë
noform
Pamje nga Auxy
Stema_figura
Vendndodhja
Auxy is located in Franca
Auxy
Auxy
48°07′10″V 2°28′31″L / 48.119444°V 2.475278°L / 48.119444; 2.475278Koordinatat: 48°07′10″V 2°28′31″L / 48.119444°V 2.475278°L / 48.119444; 2.475278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Beaune-la-Rolande
Ndërbashkësia Le Beaunois
Kryetari Gilbert Prentout
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.28 km2
Popullsia 1018 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45340
INSEE 45018


Auxy është një komunëFrancë. Auxy bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1018 banorë dhe sipërfaqe 20.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]