Auxy, Saône-et-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxy
Komunë
Vendndodhja
Auxy is located in Franca
Auxy
Auxy
46°57′00″V 4°24′11″L / 46.95°V 4.403056°L / 46.95; 4.403056Koordinatat: 46°57′00″V 4°24′11″L / 46.95°V 4.403056°L / 46.95; 4.403056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Autun
Kantoni Autun-Sud
Ndërbashkësia L'Autunois
Kryetari Michel Belhomme
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.98 km2
Lartësia 527 m (m.n.d.)
Popullsia 982 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71400
INSEE 71015


Auxy është një komunëFrancë. Auxy bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 982 banorë dhe sipërfaqe 36.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]