Avançon, Ardennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avançon
Komunë
noform
Pamje nga Avançon
Stema_figura
Vendndodhja
Avançon is located in Franca
Avançon
Avançon
49°28′34″V 4°14′45″L / 49.476111°V 4.245833°L / 49.476111; 4.245833Koordinatat: 49°28′34″V 4°14′45″L / 49.476111°V 4.245833°L / 49.476111; 4.245833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Château-Porcien
Ndërbashkësia Pays Rethélois
Kryetari Hubert Launois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.99 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Popullsia 328 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08038


Avançon është një komunëFrancë. Avançon bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 328 banorë dhe sipërfaqe 20.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]