Avançon, Hautes-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Avançon
VendiFranca
RajoniNormandia
DepartamentiManche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Avançon është një komunëFrancë. Avançonbën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 407 banorë dhe sipërfaqe 22.57 km².

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]