Avelanges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avelanges
Komunë
noform
Pamje nga Avelanges
Vendndodhja
Avelanges is located in Franca
Avelanges
Avelanges
47°35′11″V 5°01′34″L / 47.586389°V 5.026111°L / 47.586389; 5.026111Koordinatat: 47°35′11″V 5°01′34″L / 47.586389°V 5.026111°L / 47.586389; 5.026111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Is-sur-Tille
Ndërbashkësia Les Vallées de la Tille et de l'Ignon
Kryetari Jean-Michel Moyemont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.08 km2
Lartësia 370 m (m.n.d.)
Popullsia 42 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21120
INSEE 21039


Avelanges është një komunëFrancë. Avelanges bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 42 banorë dhe sipërfaqe 6.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]