Avelesges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avelesges
Komunë
Vendndodhja
Avelesges is located in Franca
Avelesges
Avelesges
50°01′27″V 2°39′32″L / 50.0242°V 2.6589°L / 50.0242; 2.6589Koordinatat: 50°01′27″V 2°39′32″L / 50.0242°V 2.6589°L / 50.0242; 2.6589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Molliens-Dreuil
Ndërbashkësia Communauté de communes du Sud-Ouest Amiénois
Kryetari Thierry Hebert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.87 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 52 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80270
INSEE 80046


Avelesges është një komunëFrancë. Avelesgesbën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 4.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]