Aveluy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aveluy
Komunë
Vendndodhja
Aveluy is located in Franca
Aveluy
Aveluy
49°06′07″V 0°27′32″P / 49.1019°V 0.4589°P / 49.1019; -0.4589Koordinatat: 49°06′07″V 0°27′32″P / 49.1019°V 0.4589°P / 49.1019; -0.4589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Albert
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays du Coquelicot
Kryetari Christophe Buisset
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.64 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 513 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80300
INSEE 80047


Aveluy është një komunëFrancë. Aveluybën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 513 banorë dhe sipërfaqe 6.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aveluy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale