Aventurat e Nils Holgersson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Aventurat e Nils Holgersson (origjinali nga suedishtja Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige) është një libër i shkrimtares suedeze Selma Lagerlof, e cila botoi librin me të njëjtin titull në dy pjesë në vitet 1906 dhe 1907.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]