Averdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Averdon
Komunë
noform
Pamje nga Averdon
Vendndodhja
Averdon is located in Franca
Averdon
Averdon
47°41′07″V 1°17′46″L / 47.685278°V 1.296111°L / 47.685278; 1.296111Koordinatat: 47°41′07″V 1°17′46″L / 47.685278°V 1.296111°L / 47.685278; 1.296111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Blois
Kantoni Herbault
Ndërbashkësia CA de Blois
Kryetari Paul-Louis Foulon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.14 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 708 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41330
INSEE 41009


Averdon është një komunëFrancë. Averdon bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 708 banorë dhe sipërfaqe 29.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Averdon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale