Avesnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avesnes is located in Franca
Avesnes
Avesnes
49°28′11″V 1°40′24″L / 49.4697°V 1.6733°L / 49.4697; 1.6733Koordinatat: 49°28′11″V 1°40′24″L / 49.4697°V 1.6733°L / 49.4697; 1.6733
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Hucqueliers
Ndërbashkësia Canton of Hucqueliers et environs
Kryetari Guy Randoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 33 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62650
INSEE 62062


Avesnes është një komunëFrancë. Avesnesbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 33 banorë dhe sipërfaqe 3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avesnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale