Avesnes-les-Aubert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-les-Aubert
Komunë
noform
Pamje nga Avesnes-les-Aubert
Stema_figura
Vendndodhja
Avesnes-les-Aubert is located in Franca
Avesnes-les-Aubert
Avesnes-les-Aubert
50°07′28″V 3°55′36″L / 50.1244°V 3.9267°L / 50.1244; 3.9267Koordinatat: 50°07′28″V 3°55′36″L / 50.1244°V 3.9267°L / 50.1244; 3.9267
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Carnières
Ndërbashkësia Caudrésis–Catésis
Kryetari Maryse Basquin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.01 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Popullsia 3724 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59129
INSEE 59037


Avesnes-les-Aubert është një komunëFrancë. Avesnes-les-Aubertbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 3724 banorë dhe sipërfaqe 9.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]