Avessé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avessé
Komunë
Vendndodhja
Avessé is located in Franca
Avessé
Avessé
47°57′17″V 0°15′03″P / 47.954722°V 0.250833°P / 47.954722; -0.250833Koordinatat: 47°57′17″V 0°15′03″P / 47.954722°V 0.250833°P / 47.954722; -0.250833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni Brûlon
Ndërbashkësia Vègre et Champagne
Kryetari Jeanine Rieucros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.72 km2
Popullsia 362 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72350
INSEE 72019


Avessé është një komunëFrancë. Avessé bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 362 banorë[1] dhe sipërfaqe 18.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avessé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale