Avinjoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë

Avignon është një komunëFrancë. Avignonbën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 90194 banorë dhe sipërfaqe 64.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avignon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale