Avioth

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avioth
Komunë
noform
Pamje nga Avioth
Vendndodhja
Avioth is located in Franca
Avioth
Avioth
49°03′06″V 1°07′03″L / 49.0517°V 1.1175°L / 49.0517; 1.1175Koordinatat: 49°03′06″V 1°07′03″L / 49.0517°V 1.1175°L / 49.0517; 1.1175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Montmédy
Ndërbashkësia Pays de Montmédy
Kryetari Edithe Lhuire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55600
INSEE 55022


Avioth është një komunëFrancë. Aviothbën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 6.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avioth – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale