Avondance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avondance
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avondance is located in Franca
Avondance
Avondance
47°21′59″V 4°38′35″L / 47.3664°V 4.6431°L / 47.3664; 4.6431Koordinatat: 47°21′59″V 4°38′35″L / 47.3664°V 4.6431°L / 47.3664; 4.6431
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Fruges
Ndërbashkësia Fruges et environs
Kryetari Dominique Trolle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.19 km2
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Popullsia 44 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62310
INSEE 62066


Avondance është një komunëFrancë. Avondancebën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 44 banorë dhe sipërfaqe 2.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]