Avrée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrée
Komunë
noform
Pamje nga Avrée
Vendndodhja
Avrée is located in Franca
Avrée
Avrée
46°49′10″V 3°52′13″L / 46.819444°V 3.870278°L / 46.819444; 3.870278Koordinatat: 46°49′10″V 3°52′13″L / 46.819444°V 3.870278°L / 46.819444; 3.870278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Château-Chinon
Kantoni Luzy
Ndërbashkësia Alène et la Roche
Kryetari Jean Rouzeau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.03 km2
Popullsia 94 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58170
INSEE 58019


Avrée është një komunëFrancë. Avrée bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 94 banorë dhe sipërfaqe 13.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avrée – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale