Avrainville, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrainville
Komunë
Vendndodhja
Avrainville is located in Franca
Avrainville
Avrainville
48°22′32″V 6°12′45″L / 48.375556°V 6.2125°L / 48.375556; 6.2125Koordinatat: 48°22′32″V 6°12′45″L / 48.375556°V 6.2125°L / 48.375556; 6.2125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Charmes
Ndërbashkësia La Moyenne Moselle
Kryetari Michel Forterre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.57 km2
Lartësia 269 m (m.n.d.)
Popullsia 91 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88130
INSEE 88024


Avrainville është një komunëFrancë. Avrainville bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 4.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]