Avrillé, Vendée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrillé
Komunë
noform
Pamje nga Avrillé
Vendndodhja
Avrillé is located in Franca
Avrillé
Avrillé
46°28′15″V 1°29′34″P / 46.470833°V 1.492778°P / 46.470833; -1.492778Koordinatat: 46°28′15″V 1°29′34″P / 46.470833°V 1.492778°P / 46.470833; -1.492778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement Les Sables-d'Olonne
Kantoni Talmont-Saint-Hilaire
Kryetari Jean-Claude Chartoire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.03 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 1100 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85440
INSEE 85010


Avrillé është një komunëFrancë. Avrillé bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1100 banorë dhe sipërfaqe 25.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]