Avrilly, Eure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrilly
Komunë
noform
Pamje nga Avrilly
Vendndodhja
Avrilly is located in Franca
Avrilly
Avrilly
48°55′51″V 1°08′41″L / 48.9308°V 1.1447°L / 48.9308; 1.1447Koordinatat: 48°55′51″V 1°08′41″L / 48.9308°V 1.1447°L / 48.9308; 1.1447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Damville
Ndërbashkësia Le Pays de Damville
Kryetari Francis Flamen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.19 km2
Lartësia 112 m (m.n.d.)
Popullsia 399 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27240
INSEE 27032


Avrilly është një komunëFrancë. Avrillybën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 399 banorë dhe sipërfaqe 7.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]