Awala-Yalimapo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Awala-Yalimapo
Komunë
noform
Pamje nga Awala-Yalimapo
Vendndodhja
Awala-Yalimapo is located in Franca
Awala-Yalimapo
Awala-Yalimapo
42°43′13″V 1°50′23″L / 42.7203°V 1.8397°L / 42.7203; 1.8397Koordinatat: 42°43′13″V 1°50′23″L / 42.7203°V 1.8397°L / 42.7203; 1.8397
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Guyane
Departamenti Guyane
Qarku Arrondissement Saint-Laurent-du-Maroni
Ndërbashkësia Ouest Guyanais
Kryetari Jean-Paul Ferreira
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 187.4 km2
Popullsia 1327 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 97319
INSEE 97361


Awala-Yalimapo është një komunëFrancë. Awala-Yalimapobën pjesë në departamentin Guyanerajonit Guyane. Komuna ka një popullsi prej 1327 banorë dhe sipërfaqe 187.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]