Ax-les-Thermes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ax-les-Thermes
Komunë
noform
Pamje nga Ax-les-Thermes
Stema_figura
Vendndodhja
Ax-les-Thermes is located in Franca
Ax-les-Thermes
Ax-les-Thermes
42°43′13″V 1°50′23″L / 42.720278°V 1.839722°L / 42.720278; 1.839722Koordinatat: 42°43′13″V 1°50′23″L / 42.720278°V 1.839722°L / 42.720278; 1.839722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Ax-les-Thermes
Ndërbashkësia Vallées d'Ax
Kryetari Dominique Fourcade
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.26 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Popullsia 1363 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09110
INSEE 09032


Ax-les-Thermes është një komunëFrancë. Ax-les-Thermes bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1363 banorë dhe sipërfaqe 30.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]