Aydat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aydat
Komunë
Vendndodhja
Aydat is located in Franca
Aydat
Aydat
45°39′40″V 2°58′27″L / 45.6611°V 2.9742°L / 45.6611; 2.9742Koordinatat: 45°39′40″V 2°58′27″L / 45.6611°V 2.9742°L / 45.6611; 2.9742
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Clermont-Ferrand
Kantoni Saint-Amant-Tallende
Ndërbashkësia Les Cheires
Kryetari Roger Lepetit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.22 km2
Lartësia 815 m (m.n.d.)
Popullsia 1985 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63970
INSEE 63026


Aydat është një komunëFrancë. Aydat bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1985 banorë dhe sipërfaqe 50.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aydat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale