Ayen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayen
Komunë
noform
Pamje nga Ayen
Stema_figura
Vendndodhja
Ayen is located in Franca
Ayen
Ayen
45°14′52″V 1°19′38″L / 45.2478°V 1.3272°L / 45.2478; 1.3272Koordinatat: 45°14′52″V 1°19′38″L / 45.2478°V 1.3272°L / 45.2478; 1.3272
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kantoni Ayen
Ndërbashkësia Le Bassin de Brive
Kryetari Hélène Lacroix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.16 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 720 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19310
INSEE 19015


Ayen është një komunëFrancë. Ayen bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 720 banorë dhe sipërfaqe 13.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ayen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale