Ayumi Hara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayumi Hara
Të dhënat personale
Emri i plotëAyumi Hara
Data e lindjes (1979-02-21) 21 Shkurt, 1979 (40 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–2001Nippon TV Beleza108(24)
2002–2005Iga FC Kunoichi61(20)
2006–2009INAC Kobe Leonessa76(21)
2013–2014AS Elfen Saitama0(0)
Ekipi kombëtar
1998–2008Japonia42(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ayumi Hara (原 歩 Hara Ayumi?, lindur më 21 Shkurt 1979) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 42 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 3 0
1999 12 1
2000 6 0
2001 4 0
2002 2 0
2003 0 0
2004 1 0
2005 1 0
2006 0 0
2007 5 0
2008 8 1
Gjithsej 42 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]