Ayzieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayzieu
Komunë
Vendndodhja
Ayzieu is located in Franca
Ayzieu
Ayzieu
43°51′02″V 0°00′57″P / 43.850556°V 0.015833°P / 43.850556; -0.015833Koordinatat: 43°51′02″V 0°00′57″P / 43.850556°V 0.015833°P / 43.850556; -0.015833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Condom
Kantoni Cazaubon
Ndërbashkësia Grand-Armagnac
Kryetari Jean-Claude Duffau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.84 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 145 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32800
INSEE 32025


Ayzieu është një komunëFrancë. Ayzieubën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 13.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ayzieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale