Azat-le-Ris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azat-le-Ris
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Azat-le-Ris is located in Franca
Azat-le-Ris
Azat-le-Ris
46°19′14″V 1°03′36″L / 46.320556°V 1.06°L / 46.320556; 1.06Koordinatat: 46°19′14″V 1°03′36″L / 46.320556°V 1.06°L / 46.320556; 1.06
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Haute-Vienne
Qarku Arrondissement Bellac
Kantoni Le Dorat
Ndërbashkësia Basse Marche
Kryetari Jacques Benot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.22 km2
Popullsia 290 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 87360
INSEE 87006


Azat-le-Ris është një komunëFrancë. Azat-le-Ris bën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 290 banorë dhe sipërfaqe 56.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]