Azay-sur-Indre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azay-sur-Indre
Komunë
noform
Pamje nga Azay-sur-Indre
Stema_figura
Vendndodhja
Azay-sur-Indre is located in Franca
Azay-sur-Indre
Azay-sur-Indre
47°12′35″V 0°56′46″L / 47.209722°V 0.946111°L / 47.209722; 0.946111Koordinatat: 47°12′35″V 0°56′46″L / 47.209722°V 0.946111°L / 47.209722; 0.946111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Loches
Kantoni Loches
Kryetari Jean-Jacques Meunier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.89 km2
Popullsia 381 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37016


Azay-sur-Indre është një komunëFrancë. Azay-sur-Indrebën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 381 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 13.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]