Azet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azet
Komunë
noform
Pamje nga Azet
Stema_figura
Vendndodhja
Azet is located in Franca
Azet
Azet
42°48′41″V 0°21′09″L / 42.8114°V 0.3525°L / 42.8114; 0.3525Koordinatat: 42°48′41″V 0°21′09″L / 42.8114°V 0.3525°L / 42.8114; 0.3525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Vielle-Aure
Ndërbashkësia Haute Vallée d'Aure
Kryetari Jean-Michel Carrot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.63 km2
Lartësia 1172 m (m.n.d.)
Popullsia 161 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65170
INSEE 65058


Azet është një komunëFrancë. Azet bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 161 banorë dhe sipërfaqe 26.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale