Azoudange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azoudange
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Azoudange is located in Franca
Azoudange
Azoudange
47°11′02″V 2°42′30″L / 47.1839°V 2.7083°L / 47.1839; 2.7083Koordinatat: 47°11′02″V 2°42′30″L / 47.1839°V 2.7083°L / 47.1839; 2.7083
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarrebourg
Kantoni Réchicourt-le-Château
Ndërbashkësia Pays des Étangs
Kryetari Francine Bagard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.73 km2
Lartësia 243 m (m.n.d.)
Popullsia 113 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57810
INSEE 57044


Azoudange është një komunëFrancë. Azoudangebën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 15.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]