Azusa Iwashimizu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azusa Iwashimizu
Azusa Iwashimizu in 2011.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëAzusa Iwashimizu
Data e lindjes (1986-10-14) 14 Tetor, 1986 (33 vjeç)
Vendi i lindjesIwate, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–Nippon TV Beleza278(21)
Ekipi kombëtar
2006–2016Japonia122(11)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Azusa Iwashimizu (岩清水 梓 Iwashimizu Azusa?, lindur më 14 Tetor 1986) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 122 ndeshje dhe ka shënuar 11 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 10 3
2007 13 2
2008 18 0
2009 3 0
2010 13 3
2011 17 0
2012 11 0
2013 10 0
2014 14 0
2015 10 0
2016 3 0
Gjithsej 122 11

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)