Bègues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bègues
Komunë
noform
Pamje nga Bègues
Stema_figura
Vendndodhja
Bègues is located in Franca
Bègues
Bègues
46°07′39″V 3°09′21″L / 46.1275°V 3.1558333333333°L / 46.1275; 3.1558333333333Koordinatat: 46°07′39″V 3°09′21″L / 46.1275°V 3.1558333333333°L / 46.1275; 3.1558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.3 km2
Popullsia 231 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03021


Bègues është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bègues ka një popullsi prej 231 banorë dhe sipërfaqe 8.3 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bègues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale