Bóveda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bóveda
Komunë
Vendndodhja
Bóveda is located in Spanjë
Bóveda
Bóveda

Koordinatat: 42°37′40″V 7°28′50″P / 42.62778°V 7.48056°P / 42.62778; -7.48056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Terra de Lemos
Kryetari i Bashkisë José Manuel Arias López
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.11 km2
Popullsia 1669 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bovedenses
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 37′ 40″ Veri

7° 28′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concellodeboveda.com


Bóveda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra de Lemos, të provincës Lugo, në Galicia. Bóveda ka 1669 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 91.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]