Baâlons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baâlons
Komunë
noform
Pamje nga Baâlons
Stema_figura
Vendndodhja
Baâlons is located in Franca
Baâlons
Baâlons
46°24′14″V 4°23′56″L / 46.4039°V 4.3989°L / 46.4039; 4.3989Koordinatat: 46°24′14″V 4°23′56″L / 46.4039°V 4.3989°L / 46.4039; 4.3989
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Omont
Ndërbashkësia Crêtes Préardennaises
Kryetari Pascal Nihotte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.72 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 213 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8430
INSEE 8041


Baâlons është një komunëFrancë. Baâlons bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 213 banorë dhe sipërfaqe 14.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]