Baca (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bacë
Баце
Fshat
Vendndodhja
Bacë is located in Serbia
Bacë
Bacë

Koordinatat: 43°13′11″V 21°20′41″L / 43.21972°V 21.34472°L / 43.21972; 21.34472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 11″ Veri

21° 20′ 41″ Lindje

Bacë (serbisht: Баце/Bace) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]