Bachivillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bachivillers
Komunë
Vendndodhja
Bachivillers is located in Franca
Bachivillers
Bachivillers
50°33′04″V 3°15′39″L / 50.5511°V 3.2608°L / 50.5511; 3.2608Koordinatat: 50°33′04″V 3°15′39″L / 50.5511°V 3.2608°L / 50.5511; 3.2608
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Chaumont-en-Vexin
Ndërbashkësia Vexin Thelle
Kryetari Eric Marchal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.91 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 419 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60240
INSEE 60038


Bachivillers është një komunëFrancë. Bachivillersbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 419 banorë dhe sipërfaqe 5.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]